Fico nepatrí na Ústavný súd ale do ústavu

Autor: Miroslav Makyta | 3.2.2019 o 12:55 | Karma článku: 10,02 | Prečítané:  13305x

Nazývať novinárov teroristami, prostitútkami či hyenami je totálnym nepochopením práce novinárov. Útočníkova prostoduchosť len odzrkadľuje jeho mentálny svet, svet založený na totalite, neslobode slova a písma.

Robert Fico sa už dávno zriekol pomyselného členstva v jadre Európskej únii, o ktorom rozprával, keď bol ešte čiastočne pri zmysloch, v posledných mesiacoch ako zhúlený hráč vsadil na najjednoduchšiu kartu. Rezignoval na princípy, vlastnú tvár, zostala mu len zúfalá túžba po moci. Tak si na ňu navykol za tie roky, že mu chýba ako narkomanovi fet. Je to pochopiteľné, jeho voliči z neho nevedomky urobili monštrum a on je príliš veľký slaboch, aby si vedel ukorigovať vlastných démonov.

Stupňujúce sa útoky na novinársku obec sú len obrazom jeho frustrácie z nedostatku moci, aktívneho ovplyvňovania vecí verejných, a vôbec mu nestačí byť predsedom najsilnejšej politickej strany a ovplyvňovať chod štátu cez koaličnú radu.

Aktivita Fica a jeho spolupáchateľov tzv.  „práva na odpoveď“, ktorá sa má rovnať právam obyčajných ľudí,  svedčí len o stratenom  úsudku, lebo politici majú vo všeobecnosti oveľa väčšie možnosti brániť sa mediálnym útokom ako obyčajní občania.

Púšťať Fica k mikrofónu je politická samovražedná misia, jeho zúfalé bláznovstvá, popieranie vlastných rozhodnutí ( v minulosti v otázke dodatkových otváracích hodín lekárov ), útoky na vlastných ľudí ( pompézny telefonát šéfovi Všeobecnej zdravotnej )  sú kontraproduktívne pre stranu a ohlúpené rečičky na tlačovkách sú už len pre spomalených voličov, ktorí žijú v minulosti a kvázi-sociálnom štáte, ktorí už v podstate nejestvuje. Bohužiaľ, práve vďaka politike Roberta Fica.

Fico neprekvapil ani tým, že je kandidátom na Ústavný súd. Môžeme sa zabávať na internetových vtipoch, že 13 a pol nie je 15, že budem pracovať len do pol druhej a nie do tretej hodiny, že policajtovi, ktorý ma zastaví v pondelok ukážem potrebné doklady až v stredu, lenže situácia je natoľko vážna, že všetky úsmevy mrznú. Sme svedkami neúprosného lámania zákonov a pravidiel v prospech smeráckeho kandidáta. Tento zúfalý človiečik, ktorý momentálne kašle na svojich voličov ( ešte nedávno chcel stranu doviesť k víťazstvu vo voľbách ) a chce zachrániť len svoju kožu nepatrí na Ústavný súd ale do ústavu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Polícia vedela, že Vadala tu buduje bunku mafie

Čo je horšie, že Gašpar klamal alebo si policajti nevymieňajú informácie.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Ak mohli sledovať novinárov, môžu sledovať aj vás

Nevieme, či sledovanie novinárov bol ojedinelý prípad.


Už ste čítali?