Motív vraždy

Autor: Miroslav Makyta | 7.3.2018 o 14:18 | Karma článku: 10,37 | Prečítané:  14923x

Spoluzakladateľ Smer-SD Bohumil Hanzel bol na prelome tisícročia sklamaný z vývoja v strane. Robert Fico prevzal energickým spôsobom opraty.

Bez problémov súhlasil s „legitímnymi požiadavkami sponzorov požadovať štátne zákazky a funkcie v strategických podnikoch“, ako sám povedal Hanzelovi v lete 2001. V tých časoch zohnal Fico vlastnou hlavou aj legendárnych 100 miliónov korún. Pred voľbami v roku 2002 bola pokladníčkou strany matka Moniky Flašíkovej Beňovej. Boli to časy ďaleko pred vypuknutím Gorily, ale písať sa už dávno začala nielen pri stredopravých stranách. Že sa opäť vraciam k mojej obľúbenej téme financovania politických strán nie je mojou vinou, ale vinou súčasného Fica, ktorý svojimi činmi len upriamuje pozornosť týmto smerom. A vskutku by bolo zaujímavé otvoriť obálku, ktorú nechal Hanzel pre vlastnú bezpečnosť na švédskom veľvyslanectve. Už vtedy sa mu „neviditeľní naši ľudia“ vyhrážali... Prekvapuje ma, že sa na ňu zabudlo...

Prečo to spomínam ? Lebo „naši ľudia“ silneli od počiatku strany Smer-SD. Strana rokmi vytvorila neuveriteľný spletenec osobných a hlavne ekonomických vzťahov. Vrcholní predstavitelia strany, župní a okresní smeráci, poslanci na všetkých úrovniach, všetci títo sa preplietli väzbami na podnikateľov rôznych veľkostí a charakterov. Vytvorila sa nevídaná a dravá skupina sponzorov, mecenášov, oligarchov, ktorí mali jediný cieľ tvoriť zisk pomocou darovaných štátnych zákaziek. Tento moloch vznikal roky ( predpokladám, že konjunktúra vyvrcholila jednofarebnou vládou 2012-2016 ) a dnes prevyšuje najsmelšie úvahy. Rôzni podnikatelia, časť polície, prokuratúry, súdov a tajnej služby sú trvalo spojení pupočnou šnúrou so stranou Smer-SD.

Vo svetle týchto okolností majú najsilnejší motív k úkladnej vražde novinára a jeho snúbenice „naši ľudia“. Sú to oni, ktorým novinár šliapal na päty a vyrušoval ich vo svojom biznise s najsilnejšou stranou. Sú to oni, ktorí majú Smer-SD omotaný okolo prsta a tí sú pre nich ochotní ruvať sa do krvi, nadávať novinárom za to, že robia svoju prácu, urážať opozíciu ak niečo odhalia, neúprosne sa držať koryta, konšpirovať, klamať, zahmlievať a napokon aj znášať potupu vlastných mien. Smer -SD musí byť veľmi veľmi silno motivovaný, aby v mene všemocnej korupcie dokázali urobiť zo seba bábky. Zrejme im to za to stojí. „Naši ľudia“ im na oplátku dávajú bezstarostnú budúcnosť a nadpozemský pocit opojnej moci.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Majiteľ Slotovej vily robí pre Siekela

Siekel býva v byte Nosáľa, ktorý mu predtým sám predal.

Dobré ráno

Dobré ráno: Slovensko príde o 100 miliónov eur, prečo sa tak stalo

Ministerstvo školstva čelí obvineniu.

DOMOV

Kočnerovi navrhnú sprísniť väzbu, vraj ovplyvňuje vyšetrovanie

Utajený svedok predložil dôkazy proti Kočnerovi.


Už ste čítali?