Kapitánska invektíva

Autor: Miroslav Makyta | 21.1.2017 o 0:57 | Karma článku: 8,42 | Prečítané:  1373x

Ťapkajme si, hrdá Slovač, v tejto reorganizačnej vlasti a dekomplexnej situácie, poprípade revitalizácie a inej cie, sa možeme pozastaviť nad mnohými negatívnymi inšpiráciami súčasnosti, ktoré nás vedú ku komplexnému zlyhávaniu.

Samozrejme, všetkých protislovenských faktorov, o ktorých sme nikdy nemali tušenia, lebo nikdy nejestvovali. A ak by existovali, vždy by sme vedeli proti nim zaujať rázne národné zjednotenie, lebo len v jednote je naša symbióza, o ktorú sme nikdy nestáli, ale stala sa.

Keďže som svojim neúprosným slovníkom dokázal ukecať všetkých zloverných nepriateľov vlasti dokonca aj v osade v Plaveckom Štvrtku, a v modrom šate s bielym pozadím na červenom líci mojej priateľky, s pochopiteľne nadštandardným platom a vilou, uzurpujem si právo nosiť ramennú česť vo výložkách. Som akceptovaný vo všetkých vojenských zložkách, lebo mám svoju prax a vek, ktorý ma k tomu oprávňuje. A som.

Moja skromná poznámka:

Každý sa s našou novou bezpečnostnou situáciou v krajine musí nejako vyrovnať. Podľa mňa,  kapitán Danko svojou okázalou cucflekujúcou darovanou hodnosťou a vojensko-morálnym hazardom degraduje všetkých vyšších dôstojníkov Armády Slovenskej republiky.  Že sa tieto podivuhodné povýšenia uskutočňovali aj za predchádzajúcej vlády svedčí len to, že ich láska k moci a možnosti mať „paškovsky“ všetko na čo si spomenú je neobmedzená. Pocit moci je okúzľujúci a márnivý a v tomto prípade byť červeným kapitánom ( podplukovníkom, majorom, generálom či iným ..om ) je lákavá.

Nuž, vydajme sa na cestu imbecilských vodcov našej armády, lebo keď nám budú AJ v armáde veliť takíto neschopáci, diletanti a prospechári tak nás „nepriateľ“ aj čapicami  pobije. Ale to nevadí, sme silní, a na podobné hlúposti máme patent...

Mňa len teší skutočnosť, že sa tento scenár nikdy nestane. Aspoň dúfam...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan s novým imidžom opäť pobavil. Poľsko bola jasná voľba, tvrdí

Peter Sagan sa po predčasnom odchode z Tour de France vracia do pelotónu.

KOMENTÁRE

Ľutujem, že som vám zabil brata

Aké ponaučenia sa dajú odniesť zo straty blízkeho?

KOŠICE KORZÁR

Vodárne predali pozemky developerovi. Ich šéf tam kúpil 24 bytov

Hreha: Byty sú moja súkromná vec.


Už ste čítali?