Kapitánska invektíva

Autor: Miroslav Makyta | 21.1.2017 o 0:57 | Karma článku: 8,42 | Prečítané:  1427x

Ťapkajme si, hrdá Slovač, v tejto reorganizačnej vlasti a dekomplexnej situácie, poprípade revitalizácie a inej cie, sa možeme pozastaviť nad mnohými negatívnymi inšpiráciami súčasnosti, ktoré nás vedú ku komplexnému zlyhávaniu.

Samozrejme, všetkých protislovenských faktorov, o ktorých sme nikdy nemali tušenia, lebo nikdy nejestvovali. A ak by existovali, vždy by sme vedeli proti nim zaujať rázne národné zjednotenie, lebo len v jednote je naša symbióza, o ktorú sme nikdy nestáli, ale stala sa.

Keďže som svojim neúprosným slovníkom dokázal ukecať všetkých zloverných nepriateľov vlasti dokonca aj v osade v Plaveckom Štvrtku, a v modrom šate s bielym pozadím na červenom líci mojej priateľky, s pochopiteľne nadštandardným platom a vilou, uzurpujem si právo nosiť ramennú česť vo výložkách. Som akceptovaný vo všetkých vojenských zložkách, lebo mám svoju prax a vek, ktorý ma k tomu oprávňuje. A som.

Moja skromná poznámka:

Každý sa s našou novou bezpečnostnou situáciou v krajine musí nejako vyrovnať. Podľa mňa,  kapitán Danko svojou okázalou cucflekujúcou darovanou hodnosťou a vojensko-morálnym hazardom degraduje všetkých vyšších dôstojníkov Armády Slovenskej republiky.  Že sa tieto podivuhodné povýšenia uskutočňovali aj za predchádzajúcej vlády svedčí len to, že ich láska k moci a možnosti mať „paškovsky“ všetko na čo si spomenú je neobmedzená. Pocit moci je okúzľujúci a márnivý a v tomto prípade byť červeným kapitánom ( podplukovníkom, majorom, generálom či iným ..om ) je lákavá.

Nuž, vydajme sa na cestu imbecilských vodcov našej armády, lebo keď nám budú AJ v armáde veliť takíto neschopáci, diletanti a prospechári tak nás „nepriateľ“ aj čapicami  pobije. Ale to nevadí, sme silní, a na podobné hlúposti máme patent...

Mňa len teší skutočnosť, že sa tento scenár nikdy nestane. Aspoň dúfam...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Fukatscha

Futbalová bitka? Vraj je to neodolateľné vzrušenie

Prečo sa futbaloví fanúšikovia bijú a hokejoví spoločne zabávajú.

EKONOMIKA

Chýba desaťtisíc itečkárov. Vykryť to majú aj Ukrajinci

Dopyt po informatikoch rastie a Slovensko ho nedokáže zasýtiť.


Už ste čítali?