Fico a prostitútky

Autor: Miroslav Makyta | 27.11.2016 o 9:45 | Karma článku: 13,87 | Prečítané:  12339x

Vzdelaný chlapec z luxusného bytu zrejme zabudol, aký systém funguje v demokracii. Že každý má svoje miesto, legitímne zvolený parlament, vláda, opozícia, ďalej súdna moc či siedma veľmoc.

A zabudol aj na základnú vec, že sa ako premiér zodpovedá všetkým ľuďom v krajine a že strážcovia demokracie, novinári, sa pýtajú a on má odpovedať. U Fica sa toľko deklarovaná slušnosť neustále vytráca každou nepohodlnou otázkou. Zrejme by bol najradšej, keby mu novinári vopred poslali na Úrad vlády všetky otázky a on si vybral na čo odpovie. Milovník coly sa však mýli, tieto časy sa už pominuli...

Je pochopiteľné, že desaťročný tlak na jeho osobu sa musí prejaviť, predsa len, zodpovednosť za krajinu je neodškriepiteľná. Faktom je však aj skutočnosť, že predseda vlády mohokrát komunikáciu nezvláda a jeho útoky sa hromadia. Naozaj stráca súdnosť vo vyjadrovaní a namiesto služby len panuje ? Nepríjemné otázky a hľadanie pravdy v dostatočne nevysvetlených kauzách je predsa prirodzenou úlohou novinárov, a keď nie je Fico schopný a ochotný odpovedať normálnym spôsobom, mal by odísť.

Nikto nie je zvedavý na jeho verbálne výplachy. Keď je niekto taký šikovný, že vlastnou hlavou dokáže finančne zabezpečiť fungovanie veľkej strany, mal by mať aj elementárnu slušnosť a nikoho neurážať. Jeho základnou úlohou je viesť krajinu a odpovedať na otázky. Takto sa rozhodli voliči.

Jeho tlačovka cez týždeň alebo rozhovor v Sobotných dialógoch len svedčia, že je načase ukončiť politickú kariéru a niekde v tichu trpezlivo očakávať, aké vysvedčenie mu udelí história vzhľadom k dlhoročnému vládnutiu. Ako občan, volič a platca daní si vyprosujem, aby sa premiér tejto krajiny choval neprístojne a neúctivo k vlastným spoluobčanom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Babiš rovná sa ANO, ANO rovná sa Babiš

Kdesi na konci tunela sa predsa len čosi črtá.

SVET

Ukrajina priznala vojnu s Ruskom. Slova vojna sa však bojí

Na východe Ukrajiny už aj formálne prebieha otvorený konflikt.


Už ste čítali?