Páni zametači

Autor: Miroslav Makyta | 30.10.2016 o 5:43 | Karma článku: 11,02 | Prečítané:  1622x

Slovensko má mnoho káuz, ktoré traumatizujú spoločnosť. Posledné udalosti okolo Gorily svedčia o tom, že ani táto nebude nikdy uspokojivo vyriešená.

Policajný prezident Gašpar bol sám aktívnym aktérom na počiatku vyšetrovania Gorily, keď dal prezieravo skartovať kompromitujúce materiály, a možno aj preto sa stal prezidentom policajného zboru. Hovorí o tom samotný zverejnený spis. Podobne je na tom ďalší zo zametačov, špeciálny prokurátor Kováčik, ktorý už na začiatku  zakázal výsluch dôležitého svedka, aby nevznikli ďalšie dôkazy.

Strana Smer – Sociálna dokonalosť ústami svojho predsedu mnohokrát spomenula, že sa ich táto kauza netýka, a je to predovšetkým problém pravicových strán. Fico neustále hulákal do sveta, ako sa táto kauza vyšetrí a sebe vlastným spôsobom dokázal vo voľbách opiť voličov, lebo akonáhle získal moc, tak sa mu stal tento sľub nepohodlným. Aký dôvod má nevyšetriť kauzu jeho uzurpovaná polícia, veď by to bol fantastický nástroj potlačiť, ak nie doslova „vymazať“ pravicové strany v politickej mapy..? Problém je inde. Aj Smer, a samozrejme aj Kováčik od začiatku vedia, že Gorila nie je len problémom pravice, ale aj vládnucej sociálnej demokracie.

Odchod vyšetrovateľa Gajdoša je neklamným znakom úpadku polície a prokuratúry. Gajdoš rozpráva o hádzaní polien pod nohy, nedostatočných právomociach, resp. neumožnení slobodného vyšetrovania, či napokon o smutnej ľudskej rezignácii, lebo to mám za pár a už vonkoncom nemám síl na tieto vnútorné boje... Udalosti z parlamentného výboru kde nebolo umožnené jednoduché vypočutie vyšetrovateľa je len obrazom nerovného politického zápasu s hlavným mottom „vyhraj voľby a môžeš všetko“ a Gašparove podanie trestného oznámenia sú len smutné mimikry.

Všetci to vedia. V Gorile sú namočení politici naprieč politickým spektrom. A že kauza nebude nikdy dostatočne vyšetrená, to vedia tiež všetci. Páni zametači, predseda vlády Fico na úrade vlády, ktorému nie je možné doručiť súdnu zásielku, skorumpovaný minister vnútra Kaliňák, ktorý berie peniaze od podozrivého podnikateľa Bašternáka, skompromitovaný „skartáč“ policajný prezident Gašpar, či „stávka na istotu“ tohto politicko-ekonomického prehrešku špeciálny prokurátor Kováčik, naozaj si myslíte, že tento národ stratil všetku súdnosť a posledné milimetre šedej kory ? Rozvrátili ste tento štát, pošliapali ste právo, za čo by ste mali byť súdení a ak sa to nestane, národ vás odsúdi minimálne morálne... vlastne sa to už deje. Stávate sa symbolom korupcie, amorálnosti a história vás bude podobne ako Mečiara vnímať v mnohých negatívach. Viem, že tento apel k ničomu nevedie, ale musel som to povedať. Vy sa nezmeníte. Vaše vnímanie sa zúžilo len na prospech a moc.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Fukatscha

Futbalová bitka? Vraj je to neodolateľné vzrušenie

Prečo sa futbaloví fanúšikovia bijú a hokejoví spoločne zabávajú.

EKONOMIKA

Chýba desaťtisíc itečkárov. Vykryť to majú aj Ukrajinci

Dopyt po informatikoch rastie a Slovensko ho nedokáže zasýtiť.


Už ste čítali?