Tajná spoveď sociálneho demokrata

Autor: Miroslav Makyta | 7.2.2016 o 11:23 | Karma článku: 9,81 | Prečítané:  1138x

V princípe je úplne jedno v akej sme politickej strane. Začíname pochlebovaním a máme dokonale vyvinutý vlezprdelkovský syndróm.

Spočiatku naberáme odvahu, tá však prichádza rýchlo. Urážajú nás, že sme okresní alobalový šuflikanti. Nás to však povzbudzuje. Máme za sebou všesilnú stranu so zaviazanou políciou, prokuratúrou a súdnictvom. Urážky narážajú na tvrdnúcu hrošiu kožu. Vnímanie sa otupuje. Chuť moci a beztrestnosti narastá.

Netreba nám absolvovať školenia. Stačí nám sošný predseda a jeho úzka suita vyškolená a podkutá skúseným PR tímom. Stranícka elita posúva hranice možného. Vidieť a počúvať straníckych bossov je najlepšou školou. Oni sa nepýtajú, aby nenarušili harmóniu strany. My si robíme čo chceme, lebo môžeme. Vyhraj voľby, môžeš všetko...

Niet sa komu spovedať. Tretina voličov nám dáva celé štyri roky svoj hlas. Ich rozhodnutie je logické. Chcú sa podobať mocným a imponuje im to. Možno sú už medzi nami a skromne ťažia z výhodných obchodov. Hra na sociálnosť je podmanivá. Aj s drahými hodinkami. Na chuť coly sa nepýtame. Nesplnené sľuby napriek absencii koaličného partnera neriešime.

Narcisticky zamilovaní do svojej moci pri pohľade na vztýčený palec nevidíme sifónové školské potreby, voľby zaujatých ústavných sudcov, či zneužívanie daňových údajov. Je to pre posilnenie vnútorných záujmov. Pre silnejšiu stranu. Lebo keď bude silnejšia strana, budeme silní aj my.

Občas treba kúpiť kosť a hodiť ju plebsu. Kúpiť ju za ich peniaze. Poslať deti na lyžiarsky zájazd. Lebo toto všetci vidia a počujú, chýbajúce učebnice len učitelia... Zrušiť poplatky u lekára. Lebo toto všetci vidia a počujú, opakujúce sa platby len chorí...

Nevyhovujú nám súčasné štrajky. Odvádza to pozornosť od strachu z neexistujúcich násilných migrantov v krajine. Takto narýchlo pozmenený predvolebný slogan vychádza navnivoč. Som presvedčený, že naši PR manažéri zmenia nálady voličov a bude sa rozprávať o našich témach. Neochvejne dôverujem našim komunikačným mágom zo Súmračnej. Treba vyhrať voľby za každú cenu. Nielen pre pocit moci. Aj pre dokončenie rozrobených obchodov. Ak to nevyjde ako pred štyrmi rokmi, určite sa nájde ochotná vyhladovaná nevesta. Zvádneme ju. Máme skúsenosti z minulosti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchádzajúci generál Macko: Gajdoša zomlela SNS, rezort neriadi on

Je chybou, že ministerstvo obrany odmieta verejnú diskusiu. Tá vnútorná prebieha tiež len formálne, poukazuje dlhoročný dôstojník.

komentár petra tkačenka

So žralokmi z SNS sa koalície nerobia

Žralok hryzie rýchlo, nemilosrdne a efektívne – preto tu stále je.

EKONOMIKA

Ročne vznikne sto lekární, najväčšia sieť nie je Dr. Max

Ku koncu vlaňajšieho roka bolo na Slovensku viac ako 2150 lekární.


Už ste čítali?