Referendum - dum

Autor: Miroslav Makyta | 8.2.2015 o 7:45 | Karma článku: 10,31 | Prečítané:  1406x

Prvé reakcie Aliancie pre rodinu po neúspešnom referende sú také typicky slovenské.  Môžu za to média. Signatári referenda po prebdenej noci už zrejme zabudli, že dostali veľký mediálny priestor, aby mohli voličom vysvetľovať svoje pohnutky k ochrane rodiny. Sám som posledné dva týdne sledoval všetky diskusie na danú tému a bolo ich neúrekom. Problémom Aliancie však neboli média, ale ich spôsob komunikácie, v mnohých prípadoch nekompetentnosť, osočovanie, stigmatizácia inak orientovaných ľudí a deti z neúplných rodín. Boli to práve oni, ktorí svojou rétorikou dehonestovali inštitút rodiny, ku kterému sa tak hrdo hlásia.

Klerikalizmus taktiež nepomohol. Plamenné slová, ktoré sa niesli v kostoloch sice platili na ovečky, ale len čiastočne. Mnohí návštevníci božích stánkov si predsa len prečítali znenie otázok a nespoliehali sa na prikázané trikrát áno, a pochopili, že rodina sa už nedá ortodoxne spájať len s manželstvom muža a ženy. Svet sa v otázkach rodiny, manželstva, sexuálnej výchovy a ľudských práv posunul, a či sa to niekomu páči alebo nie, táto problematika sa nedá vyriešiť referendom. Rodina ako taká prežívá zlé obdobie, ale nemyslím si, že akékoľvek direktívum v tejto otázke zmení myslenie jednotlivcov. Naďalej sa budú rodiny rozvádzať, dvojice budú žiť v registrovaných aj neregistrovaných zväzkoch, budú slobodné mamičky, či siroty túžiace po rodinnom krbe. A verte mi, Boh ich bude aj tak ľúbiť, to len cirkev chce prikazovať, čo Boh má alebo nemá robiť. To isté platí aj pre partnerstvá rovnaného pohlavia.

V každom prípade sa rozprúdila verejná diskusia o „tradičnej“ a „netradičnej“ rodine, a to považujem za správne. Kompetentní nech sa zomknú a urobia všetky kroky, aby uľahčili život heterosexuálnym aj homosexuálnym partnerstvám, aby uľahčili záujemcom pestúnsku starostlivosť či adopcie a aby mali naše deti profesionálnu sexuálnu výchovu na školách vhodnú veku. A hlavne nepotláčajme práva jedincov. To sa už v modernej spoločnosti nerobí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?