Ovce a Gorily, Dávid a Goliáš

Autor: Miroslav Makyta | 19.9.2012 o 11:34 | (upravené 19.9.2012 o 11:54) Karma článku: 18,98 | Prečítané:  561x

Gorila sa nikdy nevyšetrí. Politici dodržiavajú pakt o neútočení pokiaľ ide o peniaze pre politické strany a ich alibistické vyhlásenia, že kauzu treba vyšetriť, je len kortešačka pre naivných voličov. Rokmi urobili z voličov bezbranné ovce, hodné na ich vlastné mozgové výplachy, ktorými nás neustále častujú. Áno, po prečítaní ITP Gorila a Nicholsonovej knihy je všetko jasné a dáva to zmysel. Prečo by mali politici chcieť vyšetriť najobludnejšiu kauzu v histórii keď nemusia ? Euforické zimné protesty sa stratili v čase a priestore a vystriedala ich apatia a ľahostajnosť. Je to naozaj tak ? Sme naozaj ako tie ovce ovládané a manipulované privilegovanou skupinkou ? Prvú šancu sme v zime premrhali, je len na nás, či bude aj druhá. Zhovadilí politici vo svojich lúpežných nájazdoch na našu krajinu neustále posúvajú hranice našej tolerantnosti a prahu bolesti a je len na nás, dokedy to budeme trpieť. Lebo to je v súčasnosti jediná legitímna otázka.

Bolo by naivné myslieť si, že sú v tom politici sami. Za roky budovania demokracie si našli obrovské množstvo prisluhovačov, ktorí sú pre svoje korýtka ochotní urobiť čokoľvek. Nepozerať sa, nepočuť, zatajovať dôkazy, zdržovať vyšetrovanie, zastrašovať, porušovať zákony. Všetko sa dá, paragrafy sú pokrútené a z každej slepej uličky sa dá nájsť cestička, na konci ktorej je beztrestnosť. Nikto nikdy nebol odsúdený a podľa tohto by sa mohlo zdať, že sme najčistejšia krajina na svete. Ak by u nás neexistovalo bezbrehé kradnutie na najvyšších miestach, som presvedčený, že by sa zdvihli poddimenzované platy a nemuseli by sa zavádzať drastické opatrenia skryté pod pojmom konsolidácia.

Politická mafia je veľmi nebezpečná. Mafiáni v bielych golieroch majú zastúpenie na všetkých stupňoch. Ovplyvňujú politické a ekonomické dianie v krajine a dosádzajú na teplé miestečká svojich poslušných ľudí. Tí im na oplátku v štátnych podnikoch, či na FNM odklepnú všetko. A kasy politických strán sa utešene zapĺňajú z provízií z predajov spoločného majetku. Všetky politické strany sú namočené v rôznych kauzách s financovaním ich strán, druhá Dzurindova vláda len vymyslela sofistikovanejší spôsob toku peňazí, než bol primitívny Mečiarov spôsob. Preto zatiaľ žiadna strana nemá v záujme riešiť jednu z najdôležitejších otázok a to financovanie strán a dosadzovanie politických nominácií.

Gorilu nemal v záujme vyšetriť ani vtedajší premiér Dzurinda a radšej strkal hlavu do piesku, ani jeho stranícky minister vnútra Pado, ani šéfovia tajnej služby Magala a Mitrík, ani súčasný premiér Fico s ministrom vnútra Kaliňákom. Všetci vyvíjajú neuveriteľnú snahu nič nevyšetriť. Chrbát im pri tom kryjú zástupcovia spravodlivosti. Skorumpovaní policajti ( česť výnimkám ) hrdiaci sa heslom Vymáhať a chrápať a ich nový šéf Gašpar, ktorý s neutíchajúcou snahou zametal po spise Gorila stopy. Dozorujúci prokurátori ( česť výnimkám ) s jediným cieľom hádzať schopným policajtom polená pod nohy a zastrašovať, ako to pri Gorile robil niekdajší generálny prokurátor Trnka alebo špeciálny prokurátor Kováčik. Sudcovia ( česť výnimkám ), hoci sa do kauzy Gorila nemali možnosť zapojiť, ale ktorým vládne nedôveryhodný predseda Harabín a dokážu vypotiť nepochopiteľné rozsudky všetko v zmysle zákona. Všetci títo pohlavári a mnoho iných menších rýb nemá záujem niečo vyšetriť. A kde nie je vôľa...

Ako takú vôľu niečo zmeniť mala premiérka Radičová, ale zľakla sa „novej skutočnosti“, či je celý spis dôveryhodný a časť z neho nie je len inscenácia. Podobne sa javil aj predchádzajúci minister vnútra Lipšic, ktorý už v minulosti prejavil odvahu postaviť sa proti nešvárom v politike ( podplácanie poslancov na konci druhej Dzurindovej vlády ). Lenže jeho skutky bývajú niekedy naivné a alibistické.

Spis a kniha Gorila odkryli praktiky, o ktorých sme tušili, ale nevedeli sme si predstaviť ich rozmery. Penťácke maniere určite pokračujú naďalej a nemusí ich robiť len Penta. V štátnej správe, od najvyššieho politického predstaviteľa po posledného úradníka, je mnoho hladných ľudí, čakajúcich na šancu zarobiť na štáte. Taktiež firmy napojené na strany majú silný apetít a potrebujú povaľujúce sa peniaze pozbierať.

Všetko záleží od nás. Máme jedinečnú šancu vzoprieť sa statusu ovce a postaviť sa na obranu našej demokracie a krajiny. Lebo nám ju nenažrané Gorily zožerú.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?