Úmyselná procesná chyba ?

Autor: Miroslav Makyta | 24.7.2012 o 23:15 | (upravené 24.7.2012 o 23:21) Karma článku: 14,62 | Prečítané:  1289x

Ak si niekto nevšimol, že sa na Slovensku ešte nevyriešila žiadna politicko-ekonomická kauza, zrejme sa teraz prisťahoval z Marsu. Sme krajinou, kde si mafiáni, biele goliere, rôzni podvodnikatelia a skorumpovaní politici hovia na svojich vankúšoch plných nakradnutých peňazí a väčšina štátnej moci ako policajti, prokurátori a sudcovia sú na nich krátky. Musia byť. Lebo sú na ich výplatných listinách.

Gorilí samci sa vyškierajú národu a právnici toho najväčšieho posielajú Národnej rade SR list, aby minister vnútra neinformoval o priebežných výsledkoch vyšetrovania. Najhoršie na tom je, že zákon akokoľvek kostrbatý je na ich strane. NR SR bohužiaľ nemá na tieto informácie právo resp. nárok, pokiaľ jej to zákon neumožňuje. Tobôž nie od ministra vnútra. Mal by ich predniesť vyšetrovateľ alebo dozorujúci prokurátor. To by mal vedieť aj minister Judr. Kaliňák. Neobstojí ani fakt, že si dá vypracovať materiál od kompetentných, kde sa vyselektujú informácie „nehodné“ publicity. Neobstojí ani tzv. interpelácia poslancov na ministra, lebo vyšetrovateľ je podriadený ministrovi len po služobnej stránke a nie po stránke vyšetrovania v trestnej veci.

Z tohto pohľadu sa javí aktivita ministra vnútra Kaliňáka ako kontraproduktívna. Je naozaj v záujme veci porušiť jestvujúci zákon ( paragraf 6 Trestného poriadku o poskytovaní informácií o trestnom konaní ) a vyklábosiť poslancom v akom stave je vyšetrovanie ? Chápem, že sú niektorí poslanci a napokon aj verejnosť netrpezliví, ale ak máme ctiť zákony, nemali by ich v prvom rade ctiť zákonodarcovia ? Sám som zvedavý na výsledky vyšetrovania, ale určite by som bol radšej, keby ich verejnosti predložil vyšetrovateľ alebo prokurátor.

Všetko mi to pripadá ako účelové. Akoby sa vyrábala „procesná chyba“, ktorá napokon vyrobí poleno pod nohy vyšetrovateľom, popr. umožní celej Gorily zametenie pod koberec. Veľkohubosť Kaliňáka je všeobecne známa už z kauzy Malinová. A zarábanie peňazí vlastnou hlavou jeho straníckeho šéfa ešte známejšia. Nie je predsa tajomstvom, že popíjanie coca-coly so šéfom Penty a chodenie si k nemu po rady sú v podstate totožné z okázalou tlačovkou J&T z minulosti, keď zakázali Ficovi odvolať svojho ministra financií Počiatka v jeho prvej vláde...

Previazanosť politických strán s finančnými skupinami je najväčším marazmom tejto krajiny, lebo hovorí o bezbrehej korupcii na najvyšších miestach. O tom je Gorila ! Poukazujem na to neustále a stále viacej ma zarážajú sofistikovanejšie spôsoby marenia akýchkoľvek vyšetrovaní káuz s politickým pozadím. Pre korektnosť treba podotknúť, že majú za ušami aj pravičiari. Lenže tí boli po právom potrestaní vo voľbách, čo sa ľavičiarom nestalo. A keďže je medzi nimi tiež veľa gorilákov, nemám žiadny dôvod myslieť si, že táto kauza bude niekedy vyšetrená a zločinci potrestaní.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?