Aké ľahké je potratiť rozum...

Autor: Miroslav Makyta | 11.7.2012 o 0:19 | Karma článku: 11,15 | Prečítané:  644x

Nedá mi to... ale musím skonštatovať, že v tejto krajine je ľahké potratiť rozum... Aby som bol konkrétny, kvôli nedostatku peňazí nemusia platiť zákony. Aby som bol ešte konkrétnejší, Generálna prokuratúra SR napadla na Ústavnom súde zákon o minimálnych mzdových nárokoch sestier a pôrodných asistentiek a žiada o preskúmanie jeho súladu s Ústavou SR. Súčasne žiada, aby ÚS pozastavil účinnosť zákona až do rozhodnutia vo veci. Pritom jej nevadí, že nemocnice denno-denne porušujú zákon a menia pracovné zmluvy pre sestričky...

Aby sme si boli na istom, hovoríme o sestrách, ktoré v podstate riadia činnosť v nemocniciach, starajú sa o naše pohodlie a naše zadky. Vzbúrili sa najpoctivejším spôsobom, aký táto citlivá krajina dokáže akceptovať, vydobyli si rešpekt národa a dokázali nenásilným spôsobom poukázať na podhodnotenosť svojej práce. Na ich stranu sa postavilo 250 tisíc občanov, 141 poslancov a 1 prezident. Na rozdiel od násilného spôsobu lekárov z konca minulého roka... Keby niekto čakal, že zdravotníci budú držať spolu, tak sa mýlil. Práve títo doktori, mysliac len na seba, zabudli, že aj sestričky platia nájomné, poistky a úvery... Ozaj nie je namieste apelovať na národ, že títo lekári musia platiť za ordinácie toľko a toľko peňazí. Tu nejde o to, žeby sestričky brali peniaze od lekárov - zamestnávateľov. Ony sú taktiež platené z verejného zdravotníctva, a keď na to zdravotníctvo nemá, nemá mať ani na platy lekárov !

Ja však nechcem útočiť na lekárov. Oni sú tiež obeťou sfizofrénneho zdravotného systému. Platíme do zdravotného systému nemalé peniaze a štát doteraz nebol schopný určiť ani len základný rozsah verejného zdravotníctva. Preto prichádza k anomáliam, ako v súkromných zdravotníckych zariadeniach, kedy si pýtajú peniaze od klientov – pacientov nezákonným vydieračským spôsobom.

Vrátim sa k meritu veci. Ak niet podľa prokuratúry peniaze pre sestričky ( podľa vyjadrenia GP v záujme ochrany ústavnosti nemožno prihliadať iba na formálnu stránku veci, ale aj na to, či existujú reálne podmienky na vykonateľnosť zákona ), niet peňazí ani pre lekárov. Z jednoduchého dôvodu. Štát na to nemá. Po vzoru Generálnej prokuratúry nemáme ani na Grécko a iných vydriduchov v eurozóne... Nemáme na platy lekárov, nemáme na nič, lebo na všetko si musíme požičiavať... Sme v hlbokom deficite, musíme konsolidovať štátny rozpočet, takže všetko, čo prispieva k deficitu je protiústavné ! Nemáme na diaľnice, na školstvo, na vedu, na dôchodky, Nemáme na nič. Kde je logika ? Ktosi na GP potratil rozum, ak akceptoval sťažnosť Slovenskej lekárskej komory. Zrejme doposiaľ nebol vyliečený zo zväčšujúcej sa (s)prostaty... Sprostoty.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?