V jame politickej

Autor: Miroslav Makyta | 4.3.2012 o 10:40 | Karma článku: 17,37 | Prečítané:  274x

Všetok hnev tohto národa pramení z bezbrehej neslušnosti politikov, ktorí nerobia politiku lebo majú vízie a chcú niečo zmeniť k lepšiemu, ale politiku považujú za prostriedok k obohacovaniu. Sú často krát ako podomoví obchodníci ponúkajúci tovar, sľubujúci hory-doly a potom sa na zákazníka ( voliča ) vykašľú. Práve žijeme túto dobu. Je totiž pred voľbami.

Budem parafrázovať hlášku, že nás komunisti 40 rokov viedli do zadku, ale súčasní politici našli skratku... Reč je o morálke, o ktorej sa toľko hlásalo na chladných novembrových námestiach. Ak naši rodičia premárnili šancu v 68-roku a odovzdali nám žezlo v nežnej revolúcii, tak my teraz odovzdávame žezlo po ďalších 20-tich rokoch našim deťom. Lenže teraz to nie je o zmene režimu, ale o morálnych hodnotách.

Korupcia ako rakovina spoločnosti dosahuje vrchol orgazmu a voličov prestáva baviť byť len ohlodanou kosťou a nástrojom na ceste k moci pomocou jednoduchých lží a populistických riešení. Korupčné aféry našich politických strán v akejkoľvek forme sú možné len vtedy, ak si sami politici určujú kontrolné mechanizmy ako kontrolovať samých seba. Je to obludné a nemorálne. Stále hovorím, že gorilie sasanky a iné zvery, ktoré ešte nepoznáme, sú len dôsledkom tolerantných zákonov pri financovaní politických strán.

Je nešťastím pre SDKÚ-DS, že Gorila trestá len nich a tým sa stali bleskozvodom slovenskej korupcie. Fico – majster slovnej ekvilibristity, pretvárky a populizmu sa správa ako najlepší pštros na svete, strká hlavu do piesku, lebo vie, že kde sa všetci bijú, on vyhráva. Po kolená špinavý v marazme korupcie je Smer víťazom, lebo jeho lídri neustálym opakovaním lží posúvajú lož na pravdu. Fakty časom ukážu skutočnú tvár a lžiam sa skrátia nohy. To už tu možno nebude SDKÚ, či iné strany a my budeme v Grécku...

Možno sa to nezdá, ale stále hovorím o morálke v politike. Politické strany ako predstavitelia tohto štátu sa neustále chovajú ako hladné svine. SDKÚ má silno za ušami a nedokáže vyvodiť personálnu zodpovednosť, ale majú programové riešenia, Smer riešenia tají a v diskusiách zdržiava čas zbytočným tlachaním, KDH je stále nečitateľná strana, hoci badať určitý posun, SAS sa chová ako naivný prváčik v maturitnom ročníku, ale poctivosť pri záchrane eurozóny je obdivuhodná, Most-Híd potichúčky nič nehovorí, aby niečo nepokazila, SNS je tlupa zdiskreditovaných zbojníkov, ktorým už neveria ani národniari, OĽ-NO sú diplomatickí analfabeti na politickej scéne, HZDS je vyhorenou stranou sebaľútostivého predsedu, SMK je stratená existencia, lebo sa orientuje len na Orbánovu politiku a nové „nádejné“ hnutie 99% je smutným príkladom, ako sa dá za kopu peňazí a populistických kecov získať percentá v predvolebnej kampani. Hoci by v nej možno nemali figurovať.

Voliči majú neoddeliteľné právo na svoj názor a nech už každý volí koho chce, stáva sa spoluzodpovedným za stav spoločnosti. Aj tí, ktorí si myslia, že voliť netreba, lebo sú zo všetkého unavení a frustrovaní. My sme dali moc politikom a môžeme ich aj diskvalifikovať.

Voliť treba ! Navzdory všetkému v tomto článku, navzdory stále viac vulgárnejším politikom treba pozorne načúvať, čo sľubujú, čo v minulosti dokázali a hrdo pristúpiť k volebným urnám a prejaviť svoj názor. Trebárs krúžkovaním. Lebo je to naše právo, nie povinnosť. Lebo máme morálku.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?