Gorilie metastázy

Autor: Miroslav Makyta | 15.2.2012 o 11:03 | Karma článku: 9,28 | Prečítané:  1093x

Finanční žraloci dávno roztočili kolotoč korupcie, lebo vedia, že bez mocnej sily peňazí by boli na tom našom hnojisku len chudobní príbuzní. Áno, hnojisku, lebo z nášho ekonomického a hospodárskeho prostredia urobili smradľavú kopu. Aj Haščák pred rokmi priznal, čo si myslí o demokracii ( vraj je na hovno ) a rovnako pomenoval aj voliča.

Lenže tento nekonečný žraločí kolotoč má Achillovu pätu. Nenažraní sú stále hladnejší a túžba po peniazoch sa neustále zväčšuje a zväčšuje a títo nenažranci postupne vyletúvajú z roztočeného kolotoča a sú veľmi nespokojní a bude treba stále viac prostriedkov na zalepenie ich úst... Zrejme aj týmto spôsobom prenikajú na svetlo božie rôzne kauzy.

Nie je tajomstvom, že ekonomický establišment stojí v našej krajine na pevnom piedestály. Bezstarostne si hovie na hovníku šéfa Penty a jemu podobných ( tých záujmových skupín je ďaleko viacej ), posúvajú nitkami svoje skorumpované politické stádo a vysmievajú sa všetkým naokolo. Bolo to aj vtedy, keď sa po prepuknutí Gorily bránili tvrdením, že finančná skupina v podstate žiadny tender nevyhrala, až mi ich bolo, chudáčikov, ľúto a smeje sa aj teraz, keď poslušný sudca zakázal knihu, ktorú nikto nečítal.

Politici a finančníci sa budú stretávať vždy a bolo by naivné proti tomu bojovať. Ono na tom v podstate nie je nič zlého, len by mali byť stanovené jasné a zrozumiteľné pravidlá hry.

Okrem premrznutých demonštrantov a tichej väčšine národa zrejme nikomu nezáleží na zmene v systéme. Lebo ak by to volení politici chceli urobiť, mali na to dostatok času. Určite nie všetci podnikatelia, politici a zástupcovia súdnej moci majú za ušami, ale možno sa obávajú otvorene bojovať proti chobotnici. A možno sú už všetci jej súčasťou a pomaly ale isto sa stávajú hladnejší...

Pri politikoch však má nespokojná tichá väčšina šancu. Popremýšľajme, kto sa dlhoročne skutočne snaží nastaviť jasné pravidlá nielen pre obyčajných ľudí, ale aj pre žralokov a pomocou volieb im dať dôveru. V duchu hesla: jeden hlas, štyri krúžky. Každý nech si volí svoju stranu ako uzná za vhodné, ale KAŽDÝ nech využije právo krúžkovania. Tí z prvých miest kandidátiek sa ocitnú na nezvoliteľných miestach a budú potrestaní. Aspoň takto.

Metastázy v chorom organizme sa dajú vyhubiť. Ak chceme tieto gorilie metastázy vyhubiť, musíme veľmi chcieť.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?