Ako naše televízie strácajú rozum

Autor: Miroslav Makyta | 8.12.2011 o 17:12 | Karma článku: 11,40 | Prečítané:  1958x

Základom každej televízie je programová štruktúra a program ako taký. Veď aký by to malo význam vlastniť televíznu licenciu. Znie to neuveriteľne, ale práve v tomto je problém. Neustále zmeny vo vysielacom čase sú poslednou kvapkou trpezlivosti aj tak nahlodaného diváka. Môžu sa potom diviť, ak ich diváci opúšťajú..?

Tak sa najprv pozrime na verejnoprávnu televíziu. 12.11. nevedeli minutáž vlastnej relácie Pošta pre teba, takže sa celý večerný a zároveň nočný program posunul o pár minút. Aby toho nebolo dosť, 19.11. sa to zopakovalo. 18.11 mala RTVS vysielať udeľovanie Cien Pamäti národa, 15.11. ohlásila zmenu programu a avizovala dokument, aby na druhý deň dokument zrušila a nasadila udeľovanie Cien... Netreba pripomínať, že sa tým menil celý nasledujúci program. RTVS robí množstvo nezmyselných zmien programov, ktoré mnohokrát strácajú význam a logiku... vymieňajú 20 – minútové vlastné dokumenty nad ránom, popr. ich rušia a nahrádzajú inými. Tie zrušené po niekoľkých dňoch opäť nasadia do vysielania. To platí aj pre filmy na dvojke. Ako si chcú získať stratenú reputáciu ? Teraz avizujú rozšírené hlavné večerné spravodajstvo ( nedávno ho skracovali ), ktoré začne ako na Markíze o 19 hodine...

V Markíze už dávnejšie všetci stratili zdravý rozum. Ich špecialitou je odstrihnutie záverov pri sitcomoch, pri jednej časti seriálu Dva a pol chlapa ustrihli poslednú vetu. Dokonca som sa dozvedel, že ustrihli záver aj pri filme a nebolo jasné, ako to dopadlo... Pozastavovať sa nad dementnosťou pri seriáli Tisíc a jedna noc, kde naťahovali záverečné časti, po reklamách opakovali 1-2 minúty predchádzajúcich udalostí, len aby trval seriál na obrazovke čo najdlhšie, je azda zbytočné.

Eurotelevízia a mnoho iných časopisov venujúcich sa TV programu, má hlavu v smútku z neustálych zmien. Nejde len o začiatky televíznych sezón v januári či septembri kedy formujú svoju ponuku. Všetky televízie menia program celoročne ako im káže rating, ktorého výsledky si každé ráno prezrú ako prvú pracovnú činnosť. Že nemajú diváci prehľad, čo vysielajú ? Že si nedopozerajú obľúbený seriál ? To je fuk ! Naše televízie tu dávno nie sú pre divákov. Najdôležitejší je zadávateľ reklamy.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?