Kam s neprispôsobivými 2.časť... alebo Hlina, Pollák a Dobrovodský

Autor: Miroslav Makyta | 26.11.2011 o 15:06 | (upravené 26.11.2011 o 17:12) Karma článku: 8,75 | Prečítané:  2300x

Tak sa napokon nehlasovalo. Päťhodinový rokovací maratón na mimoriadnom zasadaní mestského zastupiteľstva v Malackách bol prerušený a pokračovať sa bude budúcu stredu o 18 hodine. Dôvodom bol ostrý nesúhlas obyvateľov dotknutej časti mesta, kam sa majú presunúť neprispôsobiví občania z Družstevnej ulici. Za 3 dni sa podarilo zozbierať obdivuhodných 1260 podpisov pod petíciu, v ktorej nesúhlasia s vybudovaním novej lokality pre neprispôsobivých. Tieto podpisy a nedostatok času na preštudovanie nového materiálu spôsobili, že budúco-týždňovému rokovaniu bude predchádzať stretnutie obyvateľov južnej časti mesta, kde sa vysvetlí celý zámer predkladateľov. Toľko k faktom.

Celé rokovanie bolo veľmi emotívne, lebo sa v rokovacej miestnosti stretli všetci zainteresovaní... Poďme teda po poriadku.

Primátor mesta Ondrejka viedol schôdzu s prehľadom a hoci stačila iskrička, aby vášne prepukli naplno, situáciu zvládol. Bol to napokon on, ktorý na základe „hlasu ľudu“ a petície navrhol, aby sa rokovanie prerušilo, lebo obyvatelia nemali dostatok času na preštudovanie návrhu.

„Hlas ľudu“ boli práve obyvatelia sídliska Juh a priľahlých ulíc, ktorí sa v hojnom počte zúčastnili rokovania a snažili sa vysvetľovať poslancom negatíva spojené s ich návrhom. Ich prejavy boli niekedy emotívne, ale v rámci slušnosti.

Pochopiteľne nemohla chýbať rodina Dobrovodských a ostatných susedov z Družstevnej, ktorých roky terorizuje neprispôsobivá rómska rodina. Ich pochopiteľnou snahou je zbaviť sa tejto rodiny, ale vztýčený prostredník Dobrovodského v úvode rokovania na adresu „južanov“ si mohol odpustiť.

Ďalším účinkujúcim bola čisto oblečená rodina Galbovcov a Danihelovcov, áno, to sú tí neprispôsobiví... Sedeli ako na trestnej lavici a ich príspevky vyznievali komicky, lebo sa viac-menej glorifikovali a všetku vinu hádzali na susedov. Aktivistka, vedľa nich sediaca, bola len do počtu...

Emotívne výbuchy aktivistu Hlinu boli plné útokov raz na poslancov, raz na obyvateľov. Jeho riešenie situácie, ktoré dlhodobo ponúka, je pridelenie kontajnera, v ktorom budú títo ľudia žiť. Zabudol však, že v meste niet kam dať tento kontajner. Ďalšou perlou bolo, že ak Rómovia nebudú poslúchať, kontajner sa prevezie za hranicu mesta a nech sa štát postará. Jeho geniálne riešenie ma zarazilo aj vzhľadom k jeho politickým ambíciám. Fakt je ten, že ak Slovenská televízia prestala natáčať jeho plamenné prejavy a odišla, zdupkal aj on...

Posledný do partie bol splnomocnenec vlády pre rómske komunity Pollák. Od jeho dvoch príspevkov sa už vôbec nedivím liknavosti jeho úradu a štátu pri riešení rómskeho problému. Toľko nekompetentnosti a ničnehovoriacich, zdĺhavých rečí sme už dlho nepočuli.

Toľko k účinkujúcim, na záver azda to najdôležitejšie. Návrh riešenia tohto dlhodobého medializovaného problému hovorí o vytvorení špeciálneho bývania v schátralom objekte Bratislavskej vodárenskej spoločnosti v areáli Vampíl južne od mesta. Celý materiál je prepracovaný skoro do dokonalosti, lenže ráta s jedným faktorom – títo neprispôsobiví tu okrem bývania budú platiť nájomné a pracovať...

Tretia časť na budúci týždeň.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?