Kam s neprispôsobivými z Družstevnej ulice

Autor: Miroslav Makyta | 23.11.2011 o 2:25 | (upravené 23.11.2011 o 2:32) Karma článku: 3,94 | Prečítané:  1196x

Rozvírený prach udalostí v Malackách sa začína chovať ako jesenná hmla. Nikto nevie, kde stojí prekážka, nikto nevie ako sa situácia vykryštalizuje. O čo ide ? O neprispôsobivých občanov z Družstevnej, tej ulice, ktorá sa dostala do povedomia občanov celej republiky.

Zdanlivo komplikovaný problém má svoje jednoduché riešenie, ale o tom neskôr. Na celej veci ma zarážajú snahy niektorých poslancov riešiť problém neštandardne, nesystémovo. Ich snahou je zbaviť sa neprispôsobivých občanov z vlastného volebného obvodu. Sami sa stávajú prekážkou riešenia problému, lebo im nejde o systémové riešenie problému, ale o voličské hlasy. Navrhujú riešenie odpratať neprispôsobivú rodinu do blízkosti sídliska Juh, lebo v nich stále žije podivná predstava, že toto sídlisko je odpadkovým košom srdca Záhoria. Preto sa niet čomu diviť, že voličská základňa 3-4 tisícok voličov spomínaného sídliska je radikálne proti. A majú silný argument.

V druhej polovici 90-tych rokov vybudovalo mesto na vlastné náklady obytné priestory pre neprispôsobivých občanov na Hlbokej ulici. Platia určité nájomné, chodia do práce, žijú svojím životom. Nie sú segregovaní, nie sú vyčlenení zo spoločnosti, ako je to v iných mestách. Dokonca by som povedal, že žijú svojským spokojným životom. Pochopiteľne patria do určitého volebného obvodu a obyvatelia tohto obvodu ( dokonca ani samotní obyvatelia Hlbokej, hoci to je najmenšie zlo ) si neprajú nových nájomníkov. Ich snahy sa dajú pochopiť, veď rodina Galbovcov z Družstevnej je extrémnym prípadom aj pre nich. Lenže všetci zabúdajú na jednu skutočnosť, že mesto vybudovalo túto lokalitu práve pre podobný typ obyvateľov a polemizovať nad snahou presťahovania a vytvorenia inej lokality je tým pádom absurdná. Aký zmysel má budovať nové sídlisko neprispôsobivých, ak už jedno existuje a má kapacitu aj pre nových nájomníkov ?

Dlho odkladaný problém sa má vyriešiť vo štvrtok 24.11.2011 o 17 hodine na mimoriadnom rokovaní mestského zastupiteľstva. Napätie sa stupňuje a zainteresovaní obyvatelia mesta očakávajú výsledok. Verím, že takto vysvetlený problém otvorí oči mnohým poslancom a rozhodnú sa pre menšie zlo. Emócií bolo dosť, situácia si vyžaduje jednoduché a pragmatické riešenie.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?