Neprispôsobiví

Autor: Miroslav Makyta | 13.3.2011 o 22:05 | (upravené 13.3.2011 o 22:11) Karma článku: 12,47 | Prečítané:  1286x

Ako spoločnosť sme si našli nový termín: neprispôsobiví občania. Pod týmto slovným spojením sa skrývajú tí, ktorí zneužívajú sociálny systém, žijú v nevyhovujúcich podmienkach a na hrane zákona. Ale pod týmto názvom sa ukrývajú aj rómski spoluobčania. Že sú obe skupiny poväčšinou tí istí ľudia ? Áno, budeme hovoriť o cigáňoch. Budem ich takto nazývať, lebo len farizej sa bude tváriť, že to nie sú cigáni. Oni sa takto nazývajú a nevidím na tom nič hanlivé.

Môj článok nie je mierený voči rase. Obviňovať ma z rasistického zmýšľania sa rovná obviňovať Matku Terezu z nehumánnosti a tí, ktorí ma poznajú vedia, že si ctím rovnosť medzi všetkými ľuďmi. Lenže...

Kde je rovnosť podmienok, ak táto menšinová komunita permanentne a naučeno zneužíva sociálny systém a skrýva sa za rasizmus. Nie je to práve naopak ? Nedostali sme sa napokon do pozície, že väčšinová populácia ( rozumej, tí, čo pracujú a platia dane ) sa stáva diskriminovanou skupinou v spoločnosti ? Zámerne hovorím o spoločnosti, lebo nie za všetko môže štát a jeho vlády. Nie sme to práve my, naša spoločnosť, ktorá z nepochopiteľného strachu z preexponovaných skupín zaoberajúcich sa ľudskými právami, vytvorila skreslený obraz o diskriminácii ? Ja tvrdím, že gadžovia sú voči cigáňom diskriminovaní.

Dôkazy ? Cigáni dostali vo východoslovenskej metropole do užívania sídlisko a výsledok je všeobecne známy. Že napokon prichádza k rúcaniu nevyhovujúcich bytových domov je dôsledkom toho, že si neprispôsobivý cigáni nevedia vážiť dary. Ďalší postup veľkorysej spoločnosti je nasledovný: dáme im nové bývanie, lebo sa musíme o nich postarať.

V mojom meste začína prekračovať regionálny rozmer problém s cigánskou rodinou, ktorá s neochvejným pokojom terorizuje správaním a výkalmi svojich susedov. Do príbehu vstúpil aj minister vnútra ( o tom napíšem neskôr ), dôležitejšie sú bezmocné výstupy mesta a ostatných kompetentných orgánov. Ak pominieme čierne stavby na cudzích pozemkoch, ktoré sa začali zo zákona búrať, otázkou zostáva, čo s obyvateľmi zdevastovaného domu. Najnovšie riešenie je inzerát, v ktorom mesto hľadá postarší dom v okrese, kam presťahuje túto rodinu.

A tak sa pýtam. Kedy skončí táto očividná diskriminácia väčšinového obyvateľstva ? Kúpi mi mesto byt, keď ho zdevastujem na holobyt ? Kúpi mi mesto dom, ak mi zbúra čiernu stavbu a ja nebudem mať kde bývať ?

Odpoveď je známa. Nikto o mňa nezakopne a rozšírim rady bezdomovcov.

Je mi jasné, že bezhlavo kritizovať spoločnosť ( mesto ) je tá najjednoduchšia záležitosť. Mám však riešenie. Nebude bezbolestné, ale žiadne riešenie v našej spoločnosti nie je iné, prečo by sa to nemalo týkať aj cigáňov. Dajme tomuto etniku konečne tie isté práva a povinnosti ako ostatným. Zrovnoprávnime ich s ostatnými a nebuďme rasisti. Dajme im rovnaké práva a povinnosti ako mám ja alebo máš ty.Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?