Chaos v Európe

Autor: Miroslav Makyta | 12.11.2015 o 18:27 | Karma článku: 7,31 | Prečítané:  828x

Možno by sa zdalo, že utečenecká kríza v Európe upadá, opak je pravdou. Balkánske krajiny, resp. Nemecko alebo Švédsko by o tom mohli rozprávať. Zatiaľ čo sa krajiny trápia, zbyrokratizovaní a skorodovaní pohlavári Európskej únie.

Je to pochopiteľné. Títo europolitici vo svojich nekompetentných rozhodnutiach presadzujú salónne riešenia od stola z bezpečia vykúrených kancelárií. Stačí im vidieť tragédie ľudí  na svojich plazmách... Prespali celý začiatok leta, keď sa migrácia rozbehla na plné obrátky, teraz majú plnú huby projektov postavených na vode. Jedným z nich sú nepochopiteľné kvóty, inokedy karhanie jednotlivých štátov za dodržiavanie schengenských či dublinských pravidiel. Dlhodobo podvyživený Frontex, následná ignorácia južných krajín k otázke ochrane hraníc a pozvanie nemeckej kancelárky dodnes  spôsobujú nevídaný exodus. Anonymná masa sa dlhé mesiace valí do Európy a bezpečnostné zložky majú hlavy v smútku. Je neuveriteľné, ako sa dokážeme ľahostajne správať k vlastnej bezpečnosti v časoch neústavných teroristických akcií !!!

Už mesiace sledujeme nekompetentné riešenia vyhoretých europolitikov, už mesiace si niektoré krajiny ( Nemecko, Švédsko ) neuvedomujú, že väčšina utečencov prichádzajú len pre sociálne dávky... Nechcem všetkých hádzať do jedného vreca, ale utečencov z krajín ohrozených vojnou je percentuálne malé množstvo oproti tým, ktorí špekulujú, resp. zakladajú teroristické bunky.

Slepota a zatemnenie mozgov eurolídrov sa pribúdajúcim časom mení na pragmatizmus a obavy o vlastnú bezpečnosť. Logické a správne rozhodnutia Maďarov ako výstavba plotov dostáva zelenú aj v iných krajinách, kvóty začínajú byť podmienené registráciou v hotspotoch a dokonca aj Nemci začínajú dodržiavať dublinské pravidlá. Žeby začínali aj migro-slniečkári dostávať zdravý rozum ? Dúfam, že to tak je.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Útok pri istanbulskom štadióne neprežilo 38 ľudí

K útoku sa nikto neprihlásil, stopy majú ukazovať na Kurdskú robotnícku stranu.

PLUS

Na trhu platí: Zmanipuluj, čo môžeš a urvi, čo sa dá

Marketing je vojna vedená mierovými prostriedkami.

KULTÚRA

Vybrali sa na nebezpečnú púť za úžasným jedlom

Niekoľko rokov vchádzali do arabských kuchýň, kde sa dozviete aj to, čo nechcete.


Už ste čítali?