Minimálny dôchodok

Autor: Miroslav Makyta | 17.5.2015 o 10:40 | Karma článku: 8,59 | Prečítané:  1453x

Zavedenie minimálneho dôchodku je správne, hoci nechápem ako môže Sociálna poisťovňa svojimi výpočtami (a koeficientami) dopustiť, aby 75 tisíc seniorov dostávalo ponižujúci dôchodok, keď odpracovali požadovaných 30 rokov.

Minimálny dôchodok by mal byť oveľa vyšší ako navrhuje vláda, a nech nikto netvrdí, že na to nemáme. Odvodové zaťaženie pracujúcich a rozkrádanie v štáte potvrdzuje, že sme dostatočne pripravení na tento krok. Už len pre tento dôvod by mal novelu zákona o sociálnom poistení vrátiť prezident Kiska do parlamentu na prepracovanie. Druhým dôvodom prečo by tak mal urobiť je arogantná diskriminácia ľudí v II. pilieri, ktorých sa minimálny dôchodok týkať nebude. Keď minister Richter argumentuje, že by štát nemal  doplácať na dôchodky kvôli zlým investíciam súkromníkov (DSS), ako je potom možné, že tento argument neplatí pri Váhostave..?

Zámer vlády je pochopiteľne jasný. Potrestať všetkých zodpovedných sporiteľov, ktorí pochopili, že dôchodok len zo Sociálnej poisťovne je dlhodobo neudržateľný a chcú odbremeniť štát. Ten štát, ktorý im celý život hádže polená pod nohy a bezbreho okráda.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Útok pri istanbulskom štadióne neprežilo 38 ľudí

K útoku sa nikto neprihlásil, stopy majú ukazovať na Kurdskú robotnícku stranu.

PLUS

Na trhu platí: Zmanipuluj, čo môžeš a urvi, čo sa dá

Marketing je vojna vedená mierovými prostriedkami.

KULTÚRA

Vybrali sa na nebezpečnú púť za úžasným jedlom

Niekoľko rokov vchádzali do arabských kuchýň, kde sa dozviete aj to, čo nechcete.


Už ste čítali?