„Vyhraj voľby a môžeš všetko“

Autor: Miroslav Makyta | 9.11.2014 o 7:51 | Karma článku: 14,10 | Prečítané:  9580x

Predstava demokracie niektorých mocných v tomto štáte svedčí o absolútnom nepochopení demokracie ako takej. Mečiarov výrok v minulosti „Je po voľbách, zvyknite si“ a ten súčasný Paškov „Vyhraj voľby a môžeš všetko“ sú arogantné a poburujúce a nemajú nič spoločné s demokraciou, ale osobným pocitom neobmedzenej moci. Týmito politikmi lomcuje nadutá beztrestnosť a opíjajúca moc a zatemňuje im mozog.

Naša krajina sa zmieta v morálnom rozklade. Ryba smrdí od hlavy, všemocní páni a panie jednej strany dostali príliš silný mandát od voličov, a spravovanie krajiny pochopili po svojom. Hoci nikto nikdy nepochyboval, žeby nepoznali zlodejské maniere, na rozdiel od predchodcov, nemajú nad sebou žiadnu kontrolu. Ich lúpežné nájazdy na štátnu kasu s hlúpym posilňovaním pozície štátu vo všetkých smeroch nemajú v novodobej histórii obdobu. Ak bola publikovaná Gorila prevažne pravicovou potupou, Ficova družina v ničom nezaostáva, dokonca by som povedal opak. Dočkáme sa druhej Gorily ?

Dávno tvrdím, že najväčšou pliagou v našom politickom systéme sú politické nominácie v štátnych podnikoch a financovanie politických strán. Tu je počiatok všetkého zlého, tu niekde začína technologický manuál kradnutia a korupcie.

Samostatné vládnutie strany Smer bude smutnou kapitolou našich dejín. Keď je Mečiarova administrativa historicky poznamenaná vylúčením Slovenska z integračných procesov, Dzurindova plná odriekaní a dôležitých reforiem, Ficov kabinet je v znamení bezbrehého rozkrádania a korupcie pod rúškom sociálnych deklarácií, navzdory kozmetickým protikorupčným opatreniam. Uťahovanie opaskov je najhoršie, podnikatelské prostredie sa zhoršuje, štátna správa bujnie a dobre sa má len úzka skupinka politicky oddaných riťopichov, svokier a raperov v dozorných radách a stále bohatších mecenášov.

Posledná kauza z piešťanskej nemocnice jasne hovorí o tom, že sa Smer nezastaví pred ničím a je mu jedno, či postaví predraženu diaľnicu, alebo sa nabalí na tak citlivom rezorte akým je zdravotnictvo. Ani volič Smeru predsa nemôže veriť, že v tom nemá Paška prsty, stačí sa len pozrieť, ako sa darí dodávateľskej firme počas Ficových vlád. A keď sa aj nejakí neveriaci nájdu, asi ich treba tresnúť uhlovou lopatou po hlave, aby sa zobudili zo sociálneho sna.

V Smere sa odohráva neľútostný súboj o ekonomickú moc, a muž s kolou sa stáva len imidžom pre voličov. Nechcem sa Fica zastávať, ale v mnohých prípadoch sa mu to vymklo z rúk a jeho alibistická precíznosť vo vyhadzovaní ministrov je už na smiech. Nikdy by sa neodvážil postaviť silnejším ako je on. Vie, že keby potrestal Pašku, Kaliňáka či Počiatka, značka Smer-SD by skončila ako HZDS, či onedlho SDKÚ-DS. Strany našich premiérov sa totiž požierajú sami.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šanca zrušiť Mečiarove amnestie zostáva živá, parlament ju posunul ďalej

Parlament schválil aj vládnu deklaráciu, ktorá amnestie odsudzuje.

KOMENTÁRE

Lexu by azda dokázala dostať ultraprecízna formulácia

Deklarácia, čo navrhuje Fico, je výborná forma, ale zlý text.

TECH

Zistili, prečo Samsungu vybuchovali a horeli mobily

Pri Galaxy Note 7 nešlo o záhadnú chybu, ale o zlú konštrukciu.


Už ste čítali?