Lekcia sociálneho správania

Autor: Miroslav Makyta | 6.7.2014 o 7:52 | Karma článku: 10,60 | Prečítané:  1149x

Dehonestácia socialistov na Slovensku pokračuje… Najvyšší šéf slovenských socialistov tvrdo bojoval proti zvýšenej dépeháčke v roku 2011. Argumentoval zvýšenými cenami, čo sa napokon vôbec nepotvrdilo. Dobre si pamätáme, ako neustále podsúval verejnosti argument, že Radičovej vláda jednopercentným zvýšením okradla ľudí a oni sú zásadne proti. Vtedajšia pravicová vláda v rámci ozdravovania ekonomiky zvolila toto opatrenie a jedným dychom navrhla zníženie DPH, ak štát dosiahne deficit pod 3 %. Bez problémov s tým súhlasila aj Ficova strana a zákon bol na svete.

Pri prvej príležitosti sa neschopnosťou pravice dostali do vlády Ficovi socialisti a bezohľadní voliči im dopriali jedinečnosť samovlády. Reštrikcie a iné konsolidačné úsilie voči obyvateľstvu dosiahli vytúžený výsledok a deficit sa podarilo znížiť na požadovanú úroveň. Čuduj sa svete, odrazu Smer zmenil rétoriku a tvrdí, že zníženie DPH nie je potrebné, dokonca ani žiadúce. Vtedy tvrdili, že zvýšená DHP zvýši ceny, teraz tvrdia, že zníženie DPH nezníži ceny. V priebehu tohto roka Fico radikálne zmenil názor a minimálne 83 obyvateľov tohto štátu presvedčil o svojej pravde. Ak bude treba aj pomocou palca parlamentnej moderátorky...

Táto sociálna sľubotechna je typická pre našich socialistov. Jednopercentné zvýšenie sa im teraz úžasne hodí a rátajú s týmto príjmom. Na sneme nasľubovali benefity, ktoré úzko súvisia s prehrou v prezidentských voľbách a klesajúcimi preferenciami, o ktoré sa tak principiálne nezaujímajú. Voľby budú o dva roky, ale Smer zahájil predvolebnú kampaň už teraz. Za naše peniaze. Držme mu palce, aby podobnými krokmi ako s dépeháčkou nasieral vlastných voličov a tí neustále dostávali lekcie sociálneho správania pokým sa nezobudia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Útok pri istanbulskom štadióne neprežilo 38 ľudí

K útoku sa nikto neprihlásil, stopy majú ukazovať na Kurdskú robotnícku stranu.

PLUS

Na trhu platí: Zmanipuluj, čo môžeš a urvi, čo sa dá

Marketing je vojna vedená mierovými prostriedkami.

KULTÚRA

Vybrali sa na nebezpečnú púť za úžasným jedlom

Niekoľko rokov vchádzali do arabských kuchýň, kde sa dozviete aj to, čo nechcete.


Už ste čítali?