Zdravotníctvo potrebuje resuscitáciu

Autor: Miroslav Makyta | 16.7.2012 o 2:59 | (upravené 16.7.2012 o 3:08) Karma článku: 8,57 | Prečítané:  524x

Výroky Ústavneho súdu ( nehodno ich kritizovať ) by sa MALI rešpektovať, ale... Hoci výroky Ústavneho súdu ( nehodno ich kritizovať ) by sa mali rešpektovať ako vatikánske písmo sväté v kauze Bezák, a ako hovoria naši kresťanskí demokrati a vrcholoví predstavitelia cirkvi, nepolemizuj o rozhodnutiach, len ich slepo počúvaj... Ale čo keď sa aj tá najvyššia autorita mýli..?

Je načase si priznať, že systém zdravotných odvodov cez zdravotné poisťovne sa neosvedčil. Možno je cestou z tohto marazmu Ficova ilúzia jednej štátnej poisťovne, to nechám na kompetentných, pravdou je, že na tomto politickom špáse všetci zarobia, okrem daňovníkov. V tomto prípade je dôležité, aby nemohla vzniknúť opäť nová súkromná poisťovňa...

Zdravotníctvo je najideálnejším prípadom, ako sa dá odrbať štátny rozpočet, a pritom sa nemusia dodržiavať zákony tejto krajiny. Zákony ? Mám smolu, ak moja zdravotná sestra bude musieť vypisovať administratívu namiesto môjho oživovania..? Namiesto podávania liekov, infúzií, merania mojej vitality, nabíjania defibrilátora a pripájania EKG prístrojov, ich monitorovania, sledovania môjho katastrofálneho, prípadne neurologického stavu..? Už som načisto mŕtvy, skapatý, stokrát zdochnutý...

Pritom to majú sestry ( aj lekári ) povinné zo zákona, že pri nesplnení zákonom stanovených kritérií hrozí výmaz z registra a nemožnosť vykonávať dané povolanie.

Kontroverzný výrok ÚS ( nehodno ho kritizovať ) je v konečnom dôsledku precedensom ako (neo)odmeňovať iných štátnych úradníkov, sudcov, prokurátorov, policajtov, vojakov, poslancov... štedro napojených na štátny rozpočet. Ak niet peňazí na sestry, niet na nikoho !!! Výrok ÚS ( nehodno ho kritizovať ) je paradoxne protiústavný a bohužiaľ je tento výrok ovplyvnený úzkou skupinou ľudí, ktorí zabudli na „verejný záujem“.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Útok pri istanbulskom štadióne neprežilo 38 ľudí

K útoku sa nikto neprihlásil, stopy majú ukazovať na Kurdskú robotnícku stranu.

PLUS

Na trhu platí: Zmanipuluj, čo môžeš a urvi, čo sa dá

Marketing je vojna vedená mierovými prostriedkami.

KULTÚRA

Vybrali sa na nebezpečnú púť za úžasným jedlom

Niekoľko rokov vchádzali do arabských kuchýň, kde sa dozviete aj to, čo nechcete.


Už ste čítali?