Aké ľahké je potratiť rozum...

Autor: Miroslav Makyta | 11.7.2012 o 0:19 | Karma článku: 11,15 | Prečítané:  629x

Nedá mi to... ale musím skonštatovať, že v tejto krajine je ľahké potratiť rozum... Aby som bol konkrétny, kvôli nedostatku peňazí nemusia platiť zákony. Aby som bol ešte konkrétnejší, Generálna prokuratúra SR napadla na Ústavnom súde zákon o minimálnych mzdových nárokoch sestier a pôrodných asistentiek a žiada o preskúmanie jeho súladu s Ústavou SR. Súčasne žiada, aby ÚS pozastavil účinnosť zákona až do rozhodnutia vo veci. Pritom jej nevadí, že nemocnice denno-denne porušujú zákon a menia pracovné zmluvy pre sestričky...

Aby sme si boli na istom, hovoríme o sestrách, ktoré v podstate riadia činnosť v nemocniciach, starajú sa o naše pohodlie a naše zadky. Vzbúrili sa najpoctivejším spôsobom, aký táto citlivá krajina dokáže akceptovať, vydobyli si rešpekt národa a dokázali nenásilným spôsobom poukázať na podhodnotenosť svojej práce. Na ich stranu sa postavilo 250 tisíc občanov, 141 poslancov a 1 prezident. Na rozdiel od násilného spôsobu lekárov z konca minulého roka... Keby niekto čakal, že zdravotníci budú držať spolu, tak sa mýlil. Práve títo doktori, mysliac len na seba, zabudli, že aj sestričky platia nájomné, poistky a úvery... Ozaj nie je namieste apelovať na národ, že títo lekári musia platiť za ordinácie toľko a toľko peňazí. Tu nejde o to, žeby sestričky brali peniaze od lekárov - zamestnávateľov. Ony sú taktiež platené z verejného zdravotníctva, a keď na to zdravotníctvo nemá, nemá mať ani na platy lekárov !

Ja však nechcem útočiť na lekárov. Oni sú tiež obeťou sfizofrénneho zdravotného systému. Platíme do zdravotného systému nemalé peniaze a štát doteraz nebol schopný určiť ani len základný rozsah verejného zdravotníctva. Preto prichádza k anomáliam, ako v súkromných zdravotníckych zariadeniach, kedy si pýtajú peniaze od klientov – pacientov nezákonným vydieračským spôsobom.

Vrátim sa k meritu veci. Ak niet podľa prokuratúry peniaze pre sestričky ( podľa vyjadrenia GP v záujme ochrany ústavnosti nemožno prihliadať iba na formálnu stránku veci, ale aj na to, či existujú reálne podmienky na vykonateľnosť zákona ), niet peňazí ani pre lekárov. Z jednoduchého dôvodu. Štát na to nemá. Po vzoru Generálnej prokuratúry nemáme ani na Grécko a iných vydriduchov v eurozóne... Nemáme na platy lekárov, nemáme na nič, lebo na všetko si musíme požičiavať... Sme v hlbokom deficite, musíme konsolidovať štátny rozpočet, takže všetko, čo prispieva k deficitu je protiústavné ! Nemáme na diaľnice, na školstvo, na vedu, na dôchodky, Nemáme na nič. Kde je logika ? Ktosi na GP potratil rozum, ak akceptoval sťažnosť Slovenskej lekárskej komory. Zrejme doposiaľ nebol vyliečený zo zväčšujúcej sa (s)prostaty... Sprostoty.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Útok pri istanbulskom štadióne neprežilo 38 ľudí

K útoku sa nikto neprihlásil, stopy majú ukazovať na Kurdskú robotnícku stranu.

PLUS

Na trhu platí: Zmanipuluj, čo môžeš a urvi, čo sa dá

Marketing je vojna vedená mierovými prostriedkami.

KULTÚRA

Vybrali sa na nebezpečnú púť za úžasným jedlom

Niekoľko rokov vchádzali do arabských kuchýň, kde sa dozviete aj to, čo nechcete.


Už ste čítali?