Šéfka pošty v spolku parašutistov

Autor: Miroslav Makyta | 6.6.2012 o 14:30 | Karma článku: 14,42 | Prečítané:  1285x

V našich končinách je dobrým zvykom zabezpečiť rodinných príslušníkov, kamarátov, známych a politických prívržencov na lukratívne miesta do podnikov so štátnou účasťou. Táto rodinná a politická privatizácia štátneho majetku sa dostala do obludných rozmerov, kde sa morálka a zdravý rozum strácajú v cvengote mincí. Pochopiteľne, ide o krádež chránenú zákonom, takže nepostihnuteľnú.

Začiatkom minulého volebného obdobia dozrel čas a zlaté padáky boli podrobené verejnej kritike. Všetko rozprúdila medializovaná kauza z košických teplární, ale v konečnom dôsledku išlo o mnohých parašutistov, ktorým štátna moc zabezpečila výnosný kšeft.

Treba podotknúť, že tieto praktiky používala každá vláda a až Radičovej kabinet v marci 2011 dramaticky obmedzil bezbrehé maniere. O to viacej zarezonoval fakt, keď sa spolok parašutistov rozšíril o bývalú šéfku Slovenskej pošty. Jej 178 tisíc eur je do neba volajúca drzosť.

Ak Figeľ rozpráva o „potrebnom a dobrom princípe“, ale tvári sa prekvapený výškou sumy, dá sa mu veriť, ak všetko potvrdil podpisom ? Kde zmizla kresťanská morálka, ak niekto dostane astronomickú sumu v podniku, kde väčšina zamestnancov dostáva okolo 400 – 500 eur ? Tvrdenie, že je to odmena za hospodársky výsledok ( firme klesla strata z 11,91 mil. eur na 7,57 mil. eur ) je scestné. Väčšina manažérskeho „úspechu“ vznikla po neuskutočnenom súdnom spore, lebo žalobca zomrel. Za zmienku stojí taktiež fakt, že firma si rozdelila 16 mil. eur odmeny za výsledky a bežným zamestnancom sa ušlo rádovo niekoľko desiatok eur... Aké odmeny by si asi rozdala firma v súkromnom sektore ..?

14-mesačné pôsobenie v Slovenskej pošte ( nastúpila tesne pred schválením nového zákona v marci 2011 ) bolo viac ako úspešné. Kašľať na morálku, hlavne ak je kešeňa plná. Preplnená. V časoch zvyšovania daní, odvodov, poplatkov a cien, keď štát prenáša všetku zodpovednosť na obyčajných ľudí, ten istý štát rozhadzuje ako zmyslov zbavený. Pani Hrdá môže byť na seba hrdá. A KDH tiež.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Útok pri istanbulskom štadióne neprežilo 38 ľudí

K útoku sa nikto neprihlásil, stopy majú ukazovať na Kurdskú robotnícku stranu.

PLUS

Na trhu platí: Zmanipuluj, čo môžeš a urvi, čo sa dá

Marketing je vojna vedená mierovými prostriedkami.

KULTÚRA

Vybrali sa na nebezpečnú púť za úžasným jedlom

Niekoľko rokov vchádzali do arabských kuchýň, kde sa dozviete aj to, čo nechcete.


Už ste čítali?