V jame politickej

Autor: Miroslav Makyta | 4.3.2012 o 10:40 | Karma článku: 17,37 | Prečítané:  261x

Všetok hnev tohto národa pramení z bezbrehej neslušnosti politikov, ktorí nerobia politiku lebo majú vízie a chcú niečo zmeniť k lepšiemu, ale politiku považujú za prostriedok k obohacovaniu. Sú často krát ako podomoví obchodníci ponúkajúci tovar, sľubujúci hory-doly a potom sa na zákazníka ( voliča ) vykašľú. Práve žijeme túto dobu. Je totiž pred voľbami.

Budem parafrázovať hlášku, že nás komunisti 40 rokov viedli do zadku, ale súčasní politici našli skratku... Reč je o morálke, o ktorej sa toľko hlásalo na chladných novembrových námestiach. Ak naši rodičia premárnili šancu v 68-roku a odovzdali nám žezlo v nežnej revolúcii, tak my teraz odovzdávame žezlo po ďalších 20-tich rokoch našim deťom. Lenže teraz to nie je o zmene režimu, ale o morálnych hodnotách.

Korupcia ako rakovina spoločnosti dosahuje vrchol orgazmu a voličov prestáva baviť byť len ohlodanou kosťou a nástrojom na ceste k moci pomocou jednoduchých lží a populistických riešení. Korupčné aféry našich politických strán v akejkoľvek forme sú možné len vtedy, ak si sami politici určujú kontrolné mechanizmy ako kontrolovať samých seba. Je to obludné a nemorálne. Stále hovorím, že gorilie sasanky a iné zvery, ktoré ešte nepoznáme, sú len dôsledkom tolerantných zákonov pri financovaní politických strán.

Je nešťastím pre SDKÚ-DS, že Gorila trestá len nich a tým sa stali bleskozvodom slovenskej korupcie. Fico – majster slovnej ekvilibristity, pretvárky a populizmu sa správa ako najlepší pštros na svete, strká hlavu do piesku, lebo vie, že kde sa všetci bijú, on vyhráva. Po kolená špinavý v marazme korupcie je Smer víťazom, lebo jeho lídri neustálym opakovaním lží posúvajú lož na pravdu. Fakty časom ukážu skutočnú tvár a lžiam sa skrátia nohy. To už tu možno nebude SDKÚ, či iné strany a my budeme v Grécku...

Možno sa to nezdá, ale stále hovorím o morálke v politike. Politické strany ako predstavitelia tohto štátu sa neustále chovajú ako hladné svine. SDKÚ má silno za ušami a nedokáže vyvodiť personálnu zodpovednosť, ale majú programové riešenia, Smer riešenia tají a v diskusiách zdržiava čas zbytočným tlachaním, KDH je stále nečitateľná strana, hoci badať určitý posun, SAS sa chová ako naivný prváčik v maturitnom ročníku, ale poctivosť pri záchrane eurozóny je obdivuhodná, Most-Híd potichúčky nič nehovorí, aby niečo nepokazila, SNS je tlupa zdiskreditovaných zbojníkov, ktorým už neveria ani národniari, OĽ-NO sú diplomatickí analfabeti na politickej scéne, HZDS je vyhorenou stranou sebaľútostivého predsedu, SMK je stratená existencia, lebo sa orientuje len na Orbánovu politiku a nové „nádejné“ hnutie 99% je smutným príkladom, ako sa dá za kopu peňazí a populistických kecov získať percentá v predvolebnej kampani. Hoci by v nej možno nemali figurovať.

Voliči majú neoddeliteľné právo na svoj názor a nech už každý volí koho chce, stáva sa spoluzodpovedným za stav spoločnosti. Aj tí, ktorí si myslia, že voliť netreba, lebo sú zo všetkého unavení a frustrovaní. My sme dali moc politikom a môžeme ich aj diskvalifikovať.

Voliť treba ! Navzdory všetkému v tomto článku, navzdory stále viac vulgárnejším politikom treba pozorne načúvať, čo sľubujú, čo v minulosti dokázali a hrdo pristúpiť k volebným urnám a prejaviť svoj názor. Trebárs krúžkovaním. Lebo je to naše právo, nie povinnosť. Lebo máme morálku.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Útok pri istanbulskom štadióne neprežilo 38 ľudí

K útoku sa nikto neprihlásil, stopy majú ukazovať na Kurdskú robotnícku stranu.

PLUS

Na trhu platí: Zmanipuluj, čo môžeš a urvi, čo sa dá

Marketing je vojna vedená mierovými prostriedkami.

KULTÚRA

Vybrali sa na nebezpečnú púť za úžasným jedlom

Niekoľko rokov vchádzali do arabských kuchýň, kde sa dozviete aj to, čo nechcete.


Už ste čítali?