Niečo zhnité je v tomto štáte

Autor: Miroslav Makyta | 12.1.2012 o 8:49 | Karma článku: 10,73 | Prečítané:  1206x

Sme krajinou cvičených opíc ? Onedlho budú politici apelovať na našu zodpovednosť a žiadať nás, aby sme im dali svoj hlas. Je možné po všetkých tých rokoch vyčítať voličom, že ich zmýšľanie je opačné ? Je možné im vyčítať, že sa zástupy nerozhodnutých ( apatických ) voličov neustále zväčšujú, ak sú znechutení z politického diania, permanentne klamaní a každovolebne zneužívaní ?

Nechuť zapojiť sa do tohtoročných parlamentných volieb je logická aj po prepuknutí kauzy Gorila. Odvolanie pani Bubeníkovej je malá náplasť na boľačky. Najväčšou tragédiou však je, že väčšina politikov si myslí, že podobné obete sú dostačujúce a vec je vyriešená. Akoby u nás ani trestnoprávna zodpovednosť neexistovala...

V našej krajine nebol žiadny politik trestnoprávne potrestaný. Je to len dôkaz, že všetci zainteresovaní politici, vyšetrovatelia, prokurátori a podnikatelia, ktorí bez rozpakov vyciciavajú tento štát, ťahajú za jeden povraz. Urobili si zo štátu dojnú kravu a keci o chudobnom štáte si môžu politici strčiť za klobúk. Ak by sa nekradlo, ako sa celé roky kradne, bolo by aj na školstvo a zdravotníctvo.

Celý tento opičí príbeh ( a mnoho iných – financovanie strán, emisie, imunita...) by mal mať pointu. Možno potrestanie politikov neúčasťou vo voľbách. Je to jediný spôsob ako nebyť cvičená opica. Na druhej strane však ani to nemusí stačiť. Ak voliči nebudú voliť, je väčšia šanca na úspech extrémistov a iných pochybných zjavov na politickej scéne. Všetko je zlé.

Takže aké východisko má obyčajný volič ? Len čakať, že sa súčasní politici dobre nažerú a sami odídu do politického dôchodku a postupne sa celá spoločnosť obrodí ?

Niečo zhnité je v štáte slovenskom...Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Británia zatvára hranice, podmienky pre Slovákov už nebudú také dobré

Británia pristúpila k referendu o brexite, pretože sa domácim nepozdávalo vyplácanie vysokých sociálnych dávok cudzincom.

SVET

Čo povedala premiérka Mayová o Európe a Británii

Británia skrátka odchádza z Európskej únie.


Už ste čítali?