Dobrý človek. Tak určite.

Autor: Miroslav Makyta | 9.9.2011 o 11:39 | (upravené 9.9.2011 o 14:15) Karma článku: 8,75 | Prečítané:  1661x

Náš svet sa obliekol do čierneho. Nehoda, ktorej obeťou sa stal aj náš Pavol Demitra, nám spomalila čas. Je to tak vždy, keď sa stane hromadná tragédia. Aj vtedy, keď spadli naši vojaci, zahynul poľský prezident, či padli dvojičky... Nie je však dôležité, či zomrie mnoho ľudí naraz. Dôležité je, ak zomrie čo len jeden človek s veľkým Č.

Televízne headline, titulné stránky, pálenie sviečok v mestách a bezmocná bolesť nad stratou. Aj to je obraz našej spoločnosti od čiernej stredy. Naše starosti sme odsunuli do úzadia, lebo všetci pociťujeme veľký smútok nad stratou azda najobľúbenejšieho hokejistu posledných rokov.

Nemá význam menovať Paľove hokejové úspechy. Prežívali sme ich, fandili mu, celú svoju kariéru nám bol na očiach. Zaujalo ma iné. Zaujalo ma, ako všetci vyzdvihujú jeho vlastnosti. Aký bol priateľský, nekonfliktný, ústretový, veselý, šibalský, aký bol dobrý človek.

Myslím si, že sa oplatí byť dobrým človekom. Nie pre ľútosť a slzy, ktoré potom vyronia pozostalí, priatelia, známi... Ale preto, že sa v živote oplatí robiť radosť iným. A Paľo radosť robil.

Náš svet je v čiernom. Tak určite.P.S. „Tak určite“ bolo Paľove obľúbené slovné spojenie.Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Útok pri istanbulskom štadióne neprežilo 38 ľudí

K útoku sa nikto neprihlásil, stopy majú ukazovať na Kurdskú robotnícku stranu.

PLUS

Na trhu platí: Zmanipuluj, čo môžeš a urvi, čo sa dá

Marketing je vojna vedená mierovými prostriedkami.

KULTÚRA

Vybrali sa na nebezpečnú púť za úžasným jedlom

Niekoľko rokov vchádzali do arabských kuchýň, kde sa dozviete aj to, čo nechcete.


Už ste čítali?