Kto koho dobieha

Autor: Miroslav Makyta | 6.7.2011 o 18:06 | Karma článku: 5,05 | Prečítané:  924x

Vraví sa, že by sme mali dobiehať Západ. Otrepaná fráza sa po zamyslení mení v mýlku. Udalosti posledných rokov hovoria o niečom inom. Nemali by bývalé „západné štáty“ dobiehať práve nás ? Napríklad v zodpovednom konaní ?

Zodpovednosťou štátu by malo byť nepripustenie bezbrehého zadlžovania sa na úkor ďalších generácií. Ako sa v praxi chovali niektoré krajiny vidno pri súčasných problémoch Grécka. Ich politika bola tá najjednoduchšia, aká mohla byť – užívať si života na úkor svojich detí, aj za cenu prázdnej štátnej pokladnici. Súčasné protesty obyvateľov dotknutej krajiny sú len sebeckým prejavom naučenej nenažranosti od vlastných politikov. Jasné že v prípade Grécka ( a iných eventuálnych problematických krajín ) nesie veľkú vinu aj pštrosia politika EÚ. Zahľadená do vlastnej megalománii zabudla, že spoločenstvo tvoria jednotlivé štáty...

Ratingové agentúry ukazujú prstom na postihnuté krajiny a všetko, čo podnikajú krajiny EÚ na čele s Francúzskom a Nemeckom, sa v podstate dá považovať za de facto bankrot. Ekonomiku neoklame nikto.

A všetko to má pôvod v jednom jedinom. Politici by mali konať zodpovedne a vidieť ďalej ako len jedno volebné obdobie, robiť reformy, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou prežitia rozbehnutého tretieho tisícročia a neplytvať peniazmi daňových poplatníkov. Naša krajina sa po chvíľke tápania v minulom volebnom období neustále snaží udržať verejné financie nad vodou. Ľudia ťažko znášajú toto večné uťahovanie opaskov a šomrú na rovnaké výdaje a nižšie príjmy, ale poväčšinou chápu nevyhnutnosť zdravej ekonomiky.

Nemali by sa aj politici v „západných krajinách“ pustiť do bolestných reforiem ? Nemali by aj oni pristúpiť zodpovedne k riadeniu vlastnej krajiny a svojimi rozhodnutiami neohrozovať krehkosť menovej únie ?

Kto koho teda dobieha ?Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Útok pri istanbulskom štadióne neprežilo 38 ľudí

K útoku sa nikto neprihlásil, stopy majú ukazovať na Kurdskú robotnícku stranu.

PLUS

Na trhu platí: Zmanipuluj, čo môžeš a urvi, čo sa dá

Marketing je vojna vedená mierovými prostriedkami.

KULTÚRA

Vybrali sa na nebezpečnú púť za úžasným jedlom

Niekoľko rokov vchádzali do arabských kuchýň, kde sa dozviete aj to, čo nechcete.


Už ste čítali?