Neprispôsobiví

Autor: Miroslav Makyta | 13.3.2011 o 22:05 | (upravené 13.3.2011 o 22:11) Karma článku: 12,47 | Prečítané:  1269x

Ako spoločnosť sme si našli nový termín: neprispôsobiví občania. Pod týmto slovným spojením sa skrývajú tí, ktorí zneužívajú sociálny systém, žijú v nevyhovujúcich podmienkach a na hrane zákona. Ale pod týmto názvom sa ukrývajú aj rómski spoluobčania. Že sú obe skupiny poväčšinou tí istí ľudia ? Áno, budeme hovoriť o cigáňoch. Budem ich takto nazývať, lebo len farizej sa bude tváriť, že to nie sú cigáni. Oni sa takto nazývajú a nevidím na tom nič hanlivé.

Môj článok nie je mierený voči rase. Obviňovať ma z rasistického zmýšľania sa rovná obviňovať Matku Terezu z nehumánnosti a tí, ktorí ma poznajú vedia, že si ctím rovnosť medzi všetkými ľuďmi. Lenže...

Kde je rovnosť podmienok, ak táto menšinová komunita permanentne a naučeno zneužíva sociálny systém a skrýva sa za rasizmus. Nie je to práve naopak ? Nedostali sme sa napokon do pozície, že väčšinová populácia ( rozumej, tí, čo pracujú a platia dane ) sa stáva diskriminovanou skupinou v spoločnosti ? Zámerne hovorím o spoločnosti, lebo nie za všetko môže štát a jeho vlády. Nie sme to práve my, naša spoločnosť, ktorá z nepochopiteľného strachu z preexponovaných skupín zaoberajúcich sa ľudskými právami, vytvorila skreslený obraz o diskriminácii ? Ja tvrdím, že gadžovia sú voči cigáňom diskriminovaní.

Dôkazy ? Cigáni dostali vo východoslovenskej metropole do užívania sídlisko a výsledok je všeobecne známy. Že napokon prichádza k rúcaniu nevyhovujúcich bytových domov je dôsledkom toho, že si neprispôsobivý cigáni nevedia vážiť dary. Ďalší postup veľkorysej spoločnosti je nasledovný: dáme im nové bývanie, lebo sa musíme o nich postarať.

V mojom meste začína prekračovať regionálny rozmer problém s cigánskou rodinou, ktorá s neochvejným pokojom terorizuje správaním a výkalmi svojich susedov. Do príbehu vstúpil aj minister vnútra ( o tom napíšem neskôr ), dôležitejšie sú bezmocné výstupy mesta a ostatných kompetentných orgánov. Ak pominieme čierne stavby na cudzích pozemkoch, ktoré sa začali zo zákona búrať, otázkou zostáva, čo s obyvateľmi zdevastovaného domu. Najnovšie riešenie je inzerát, v ktorom mesto hľadá postarší dom v okrese, kam presťahuje túto rodinu.

A tak sa pýtam. Kedy skončí táto očividná diskriminácia väčšinového obyvateľstva ? Kúpi mi mesto byt, keď ho zdevastujem na holobyt ? Kúpi mi mesto dom, ak mi zbúra čiernu stavbu a ja nebudem mať kde bývať ?

Odpoveď je známa. Nikto o mňa nezakopne a rozšírim rady bezdomovcov.

Je mi jasné, že bezhlavo kritizovať spoločnosť ( mesto ) je tá najjednoduchšia záležitosť. Mám však riešenie. Nebude bezbolestné, ale žiadne riešenie v našej spoločnosti nie je iné, prečo by sa to nemalo týkať aj cigáňov. Dajme tomuto etniku konečne tie isté práva a povinnosti ako ostatným. Zrovnoprávnime ich s ostatnými a nebuďme rasisti. Dajme im rovnaké práva a povinnosti ako mám ja alebo máš ty.Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Útok pri istanbulskom štadióne neprežilo 38 ľudí

K útoku sa nikto neprihlásil, stopy majú ukazovať na Kurdskú robotnícku stranu.

PLUS

Na trhu platí: Zmanipuluj, čo môžeš a urvi, čo sa dá

Marketing je vojna vedená mierovými prostriedkami.

KULTÚRA

Vybrali sa na nebezpečnú púť za úžasným jedlom

Niekoľko rokov vchádzali do arabských kuchýň, kde sa dozviete aj to, čo nechcete.


Už ste čítali?